تکنولوژی سینمای چند بعدی(تعمیر-تبدیل-طراحی-ساخت)- نظر معاونت محترم ارشاد استان اصفهان راجع به سینمای چندبعدی

تاریخ: جمعه 12 اسفند 1390 ساعت: 04:01 بازدید: 899 نویسنده: مهندس علی محرابی

تبدیل وتعمیر سینماهای چندبعدی در سرتاسر کشور

http://cplx.blogveb.com

 

معاون امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: سینمای ایران از لحاظ هنری در جایگاه مناسبی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)در شاهین‌شهر،حمید ندیمی شامگاه گذشته(دوشنبه)در مراسم افتتاحیه اولین سینمای 5 بعدی استان اصفهان در شاهین‌شهر اظهار کرد: سینمای ایران از دو منظر هنری و اقتصادی قابل بحث و بررسی است و  توليدات سینمای کشور از لحاظ هنری در عرصه‌های بین المللی قابل ارائه هستند.

وی افزود: سینمای ايران از لحاظ اقتصادی دارای مشکلاتی است که مسؤولین می‌بایست با حمایت های ویژه به این عرصه فرهنگی کشور کمک نمايند. 

ندیمی اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری را وظیفه مسؤولین دانست و خاطرنشان کرد: ظرف چند روز آینده شاهد بهره برداری از سینمای "25 میلی‌متری شاهین" در شاهین‌شهر خواهیم بود.

وی اظهار کرد: سینمای چندبعدی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و به عنوان یکی از سرگرمی‌ها و تفریحات مناسب محسوب می‌شود.

معاون امور سینمایی با اشاره به ایجاد 7 سالن سینمای چند بعدی در استان اصفهان تصریح کرد: سینمای 5 بعدی از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد و به دلیل فضای کم، مدت زمان پخش اندک و استقبال خوب مردم بعد از 25 الی 30 ماه از زمان بهره‌برداری سرمایه اصلی برگردانده خواهد شد و امیدواریم که راه‌اندازی سینمای 5 بعدی بتواند ظرفیت‌های مناسب فرهنگی، تفریحی، شور و نشاط را در جوانان شکوفا نماید.

هم‌چنین در ابتدای این مراسم مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با اشاره به سند چشم انداز بیست ساله نظام جمهوری اسلامی مبنی بر ایجاد شور، نشاط و امید به آینده و زندگی در بین مردم اظهار کرد: در این چشم انداز شهرستان شاهین‌شهر و میمه با مردمی دانا، فرهنگ پذیر، بانشاط و دارای هویت اسلامی ایرانی معرفی شده‌ است.

علي تمنايي افزود:این شهرستان دارای شاخص‎های مهمی در سطح کشور و استان در حوزه‎های مختلف است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان خاطرنشان کرد: شاخص‎هایی مانند دومین شهر باسواد کشور،وجود بیش از 10 دانشگاه و مرکز عملی، بالا بودن نرخ شهرنشیتی در شهرستان، با نشاط بودن به‌دلیل وجود جوانان و حضور قومیت‌های مختلف کشور  نمونه‎هایی از شاخصه‌های این شهرستان است که آن را از سایر شهرستان‎ها متمایز می‎کند.

http://isfahan.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=7233موضوعات:سینما چند بعدی ,
نظر-معاونت-محترم-ارشاد-استان-اصفهان-راجع-به-سینمای-چندبعدی نظر-معاونت-محترم-ارشاد-استان-اصفهان-راجع-به-سینمای-چندبعدی نظر-معاونت-محترم-ارشاد-استان-اصفهان-راجع-به-سینمای-چندبعدی نظر-معاونت-محترم-ارشاد-استان-اصفهان-راجع-به-سینمای-چندبعدی نظر-معاونت-محترم-ارشاد-استان-اصفهان-راجع-به-سینمای-چندبعدی امتیاز : 1758 دیدگاه(0)

ارسال نظر

نام شما
وب سایت
پست الکترونیک
پیام
درج شکلک
نظر خصوصی
کد امنیتی

نظرات


صفحات نظرات
1 |